Tájékoztató a tanév végére vonatkozó fontos időpontokról – FELVÉTELI – ELŐADÁSOK – JELENLÉTI OKTATÁS

A járványgörbe pozitív alakulásának és a korlátozásokat feloldó intézkedéseknek köszönhetően intézményünk tanrendje májustól kezdődően módosul, melynek részleteit az alábbiakban közöljük. 

FELVÉTELI VIZSGÁK:

Továbbra is várjuk felső tagozatosok jelentkezését artista előkészítős osztályainkba. Érettségire épülő képzéseink közül artista, színész, táncos, valamint színház- és rendezvénytechnikus szakokon tartunk felvételit. A meghallgatásokat kis csoportban, a járványügyi szabályok fokozott figyelembevételével tartjuk meg.

ARTISTA FELVÉTELI:

Időpontja: 2021. május 28. (péntek)

Helyszíne: Artistaképző Intézet Szakgimnázium Hungária Körúti Telephelye, 1146 Budapest XIV. kerület, Hungária körút 215-217. (hrsz: ‘29797’)

Vizsga rövid leírása: A felvételiztető artista szaktanárok elsősorban képességterületeket mérnek fel: erőt, állóképességet, ruganyosságot, ügyességet, egyensúlyt, akrobatikus ügyességet, gyorsaságot és ritmusérzéket. Részletes információ itt érhető el.

SZÍNÉSZ FELVÉTELI VIZSGA:

  BUDAPEST BÉKÉSCSABA
IDŐPONTJA: 2021. május 29. (szombat) 2021. május 27. (csütörtök)
HELYSZÍNE: 1071 Budapest, Városligeti fasor 3. 5600 Békéscsaba, Andrássy út 3 . (Ibsen ház)

Vizsga rövid leírása: A felvételi vizsga kétfordulós. A felvételi minimumkövetelményei ide kattintva érhetőek el.

SZÍNÉSZ OSZTÁLYUNK FELVÉTELI PLAKÁTJA

ELŐADÓMŰVÉSZETI HÁTTÉRSZAKMÁK FELVÉTELI VIZSGÁJA:

Időpontja: 2021. 06. 21 (hétfő)

Helyszíne: Artistaképző Intézet Szakgimnázium oktOpus Multimédia Intézet Tagintézménye
1139 Budapest, Frangepán utca 50-56. (Kodolányi János Egyetem épülete)

Vizsga rövid leírása : A felvételi 3 részből áll: írásbeli rész, alkalmassági rész, és szóbeli elbeszélgetés. A felvételi során alapkészségeket, érdeklődési kört és általános tájékozottságot mérünk; teljes időtartama: 90 perc. További információ az oktOpus Multimédia Intézet Tagintézmény honlapján, valamint ide kattintva olvashatók!

GYAKORLATI BEMUTATÓK, NYILVÁNOS ELŐADÁSOK:

Végzős osztályaink vizsgaelőadását, illetve iskolánk 70 éves fennállását ünneplő tanévzáró gáláját a tervek szerint online közvetítjük. Amennyiben azt az aktuálisan érvényben lévő jogszabályok lehetővé teszik, az előadásokat közönség előtt szeretnénk bemutatni.

INDULÓ HANG/MOZGÓKÉP/SZÍNPADTECHNIKA OSUTÁLYUNK FELVÉTELI PLAKÁTJA

ARTISTA GYAKORLATI BEMUTATÓ

Időpontja: 2021. június 2. 15:00 Helyszíne: Fővárosi Nagycirkusz

SZÍNÉSZ VIZSGAELŐDÁSOK:

  Budapest Békéscsaba  
Időpont 2021. június 5. és 2021. június 10.   2021. június 7. és 2021. június 8.
Helyszín Artistaképző Intézet Szakgimnázium Hungária Körúti Telephelye (MŰVÉSZTELEP) Békéscsaba, Jókai színház

TANÉVZÁRÓ ELADÁS:

Hét évtized – A BIAK ünnepi, 70 éves jubileumi díszelőadása.
Időpontja: 2021. július 5. 15:00
Helyszíne: Fővárosi Nagycirkusz

TOVÁBBI ELŐADÁSAINK:

Helyszíne: Szarvasi Víziszínház

Időpont Előadás címe
2021. június 27. La Mancha lovagja
2021. június 29. Boszorkányüldözés Salemben
2021. július 5. Hét évtized – A BIAK 70 éves ünnepi gálaelőadása
ELŐADÁSINKAT A SZARVASI KÖZÖNSÉG IS LÁTHATJA MAJD

JELENLÉTI OKTATÁS ÉS ÉRETTSÉGI VIZSGÁK

A jelenleg érvényben lévő jogszabályok szerint az érettségi vizsgák 2021. május 3-án, reggel 9 órakor kezdődnek, a diákok ebben a vizsgaidőszakban csak írásbeli vizsgát tesznek. A határozat alapján készült igazgatói utasítás szerint az iskola minden növendéke számára 2021. május 10-én (hétfőn) folytatódik a jelenléti oktatás. Az év utolsó tanítási napja 2021. június 15.

HAMAROSAN MEGKEZDŐDHET A JELENLÉTI OKTATÁS